MEDARBEJDERE

Mød teamet bag LIFE Fonden. Vi ønsker åbenhed og god dialog - så tøv ikke med at kontakte os. Har du spørgsmål til et LIFE Forløb, kan du kontakte os på information@life.dk eller tlf. 22 34 48 96

Ledelsen

ADMINISTRERENDE DIREKTØR

Christine Antorini

UNDERDIREKTØR ØKONOMI OG FORRETNINGSUDVIKLING

Glenn Christensen

UNDERDIREKTØR UDVIKLING OG UNDERVISNING

Henrik Busch

Ledelsessekretariat

SEKRETARIATSCHEF

Nicoline Kieler

LEDELSESKONSULENT

Charlotte Franck Fæste

PROJEKTKONSULENT

Liv Pelt

LEDELSESSEKRETÆR

Nina Hurvig

Ledelseskonsulent

Simon Heidemann Eriksen

HR

HR SENIOR PARTNER

Susanne Madsen

HR Konsulent

Birgitte Bollerup Nygaard

Kommunikation & Relationer

KOMMUNIKATIONSCHEF

Anne Reinholdt

DIGITAL KOMMUNIKATIONSKONSULENT

Andreas Bonde Thorsted

GRAFIKER

Bianca Nielsen

KOMMUNIKATIONSKONSULENT

Cathrine Pihl

ART DIRECTOR

Dennis Ngo-Andersen

PROJEKTKONSULENT

Gitte Sander

KOMMUNIKATIONSKONSULENT

Kenneth Lykke Rønholt

KOMMUNIKATIONSKONSULENT

Lars Mørch

Videojournalist

Markus Redvall

Praktikant - videojournalist

Mette-Maj Ronja Petersen

STUDENTERMEDHJÆLPER

Oskar Jørgensen

UDVIKLINGSKONSULENT

Søren Brofeldt

Projektkonsulent - Partnerskaber og strategiske samarbejder

Trine Løvendal Hybholt

Digitalisering & Jura

CHEF FOR DIGITALISERING OG JURA

Anne Strand Ehlers

JURIDISK KONSULENT

Astrid Levin

DIGITALISERINGSKONSULENT

Brian Nielsen

RETTIGHEDSKOORDINATOR

Kia Riedel Jensen

SUPPORTASSISTENT

Signe Kafui Lawson

SUPPORTASSISTENT

Sofie Strøe

Facility

FACILITYCHEF

Tom Ørbek

BYGGELEDER

Henning Bakke Jensen

AV-driftstekniker

Jan Bærentsen

Laboratorie Manager

Lonnie Josiassen

Receptionist

Rikke Boye Kromann

Økonomi & Logistik

Chef for Økonomi & Logistik

Charlotte Hove Andreasen

LOGISTIK MANAGER

Arne Østergaard

KOORDINATOR

Camilla Hoffmeyer

Data Manager

Christian Dausgaard

CONTROLLER

Peter Schmitz

INDKØBER

Rikke Neergaard

Projekt- og Analysekonsulent

Tanja Lindquist Thisted

Udviklingsafdeling

UDVIKLINGSCHEF

Ditte Linde Thomsen

UDVIKLINGSKONSULENT

Bjarke Takashi Røjle Christensen

UDVIKLINGSKONSULENT

Hanne Sørensen

UDVIKLINGSKONSULENT

Jakob Hjortshøj

UDVIKLINGSKONSULENT

Johanna Simonsen

UDVIKLINGSKONSULENT

Julie Svensson

UDVIKLINGSKONSULENT

Maria Bølling Mikkelsen

Udviklingskonsulent

Maya Nissen

Udviklingskonsulent

Mette Stenby Andresen

UDVIKLINGSKONSULENT

Mladen Mikosavljevic

UDVIKLINGSKONSULENT

Morten Trolle

Udviklingskonsulent

Mårten Flø Jørgensen

UDVIKLINGSKONSULENT

Rikke Adler Thorsted

Udviklingskonsulent

Thomas Petersen

Virksomheds- og forskningskonsulent

Vibeke Schrøder

Impact & Forskning

Impact & Forskningschef

Niels Matti Søndergaard

Kvantitativ forskningskonsult

Mikkel Bergqvist

EVALUERINGSKONSULENT

Nana Quistgaard

STUDENTERMEDHJÆLPER

Viggo Lehrmann Hansen

Redaktion & Digital

REDAKTIONSCHEF

Marie Danø

UDVIKLINGSKOORDINATOR

Amalie Prien Aloush

IT-DIDAKTISK KONSULENT

Anders Tornøe

Didaktisk konsulent

Cathrine Terkelsen

PROJEKTKONSULENT

Chatrine Cohn Jacobsen

Udviklingsassistent

Christian Skov

Didaktisk konsulent

Gry Riemann

Studentermedhjælper

Ida Sofie Goldschmidt

IT-DIDAKTISK KONSULENT

Jari Due Jessen

PROJEKTKONSULENT

Kristina Kolling-Wedel

EVALUERINGSKONSULENT

Lene Hybel Kofod

EVALUERINGSKONSULENT

Malene Hjortboe Andersen

Didaktisk konsulent

Markus Krarup

Udviklingsassistent

Max Hyllested

Evalueringskonsulent

Mia Lange

REDAKTØR

Mie Sirich

Evalueringskonsulent

Nanna Friche

PROJEKTKONSULENT

Pernille Vils Rasmussen

Didaktisk konsulent

Rikke Gammeltoft Gerwien

REDAKTØR

Simon Leth Stolzenbach

Didaktisk konsulent

Trine Risom-Andersen

EVALUERINGSASSISTENT

Valeriya Sapunova

Undervisningsafdeling

UNDERVISNINGSCHEF

Jon Gade

UNDERVISER

Aff Hjarnø

Underviser

Anette Gjervig

Underviser

Annette Hjort

UNDERVISER OG FORMIDLINGSKONSULENT

Christian Cherry

Underviser

Christina Sand

UNDERVISER

Ditte Koziel

Underviser

Dorthe Arengot Skov

Underviser

Emilia Louise Winsløw Eliasson

Teamleder

Esben Eriksen

Underviser

Eva Björk Kristjansdottir

Student (underviser)

Frederik Witt

UNDERVISER

Immanuel Grønne Kühl

Underviser

Inge Herrun Christensen

Underviser

Jens Christian Abildtrup

UNDERVISER

Julie Boeriis Grindsted

UNDERVISER

Kirsten Noe

Teamleder

Lene Møller Vestergaard

Underviser

Linne Dockweiler

UNDERVISER

Louise Dyrholm-Pilegaard

UNDERVISER

Marie Bondo Schultz

Underviser

Marina Thimm Rasmussen

Teamleder

Morten Sieling

Underviser

Peter Broholm

UNDERVISER

Pia Louise Nielsen

Student (underviser)

Rasmus Dam Wiedemann

UNDERVISNINGSKONSULENT

Robert Harry Evans

Underviser

Sarah Thøgersen

Underviser

Thomas Piaster

Underviser

Tom Ballentin

Underviser

Troels Jakobsen

Nyheder fra LIFE Fonden

Introworkshops i kommunale naturfagsnetværk

NYE FORLØB TIL NYE KLASSETRIN

LIFE FONDEN INDGÅR PARTNERSKABER MED FIRE NYE KOMMUNER

PRESSEKONTAKT

Vi ønsker åbenhed og god dialog med pressen. I presserummet kan du finde kontaktoplysninger og pressefotos.

Gå til presserum ved at klikke på knappen herunder: